Dávanie spätnej väzby

Schopnosť ´dobre komunikovať´ označujú dlhodobo odborníci za jednu z top 10 oblastí, ak chceme viesť úspešný život v práci a súkromí. Ak bežná komunikácia zohráva kľúčový význam v našom živote, o čo viac na nej záleží, keď nastanú vypäté situácie – keď ide do tuhého!  
Ivana Miklovič · 02/12/2020

Schopnosť ´dobre komunikovať´ označujú dlhodobo odborníci za jednu z top desať oblastí, ak chceme viesť úspešný život v práci a súkromí. Ak bežná komunikácia zohráva kľúčový význam v našom živote, o čo viac na nej záleží, keď nastanú vypäté situácie – keď ide do tuhého?!

Predstavte si nasledovné situácie:

 • Kolega hlasno telefonuje v kancelárii, čo vás ruší vo vašej práci.
 • Kolega vám neodovzdal načas prácu a vy ste sa dostali do časového sklzu.
 • A čo tak kolegovia, ktorí neustále nechávajú špinavý riad v kuchynke len tak pohodený?

Ako reagujete v takých situáciách? 

V našich končinách väčšinou majú ľudia zo spätnej väzby strach. Najčastejšími myšlienkami, ktoré v takých situáciách majú v hlave je: Čo ak sa druhá strana na mňa nahnevá, ak jej poviem, čo si myslím? Čo ak začne na mňa kričať? 

Nie je možné ´plávať´ životom bez toho, aby sme si sem tam nevyčistili vzťahy. Nepovedali ako vnímame situáciu a prenastavili si vzájomné fungovanie.

Už viete, ako je to, ak vás niekto hnevá, je načase naučiť sa, ako sa postarať o svoje potreby – otvorene slušne vyjadriť svoje očakávania. A verte nám – dá sa to!

Staňte sa majstrom podávania spätnej väzby.

Čo získate absolvovaním školenia

Na základe techník, ktoré sa tu naučíte, zistíte, ako dávať spätnú väzbu efektívnejšie. Spoznáte rokmi osvedčenú štruktúru podávania spätnej väzby.

Budete mať možnosť zistiť najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia pri dávaní spätnej väzby dopúšťajú.

Spoznáte, ako rôzne ľudia reagujú na spätnú väzbu.
 
    Spoznáte techniky zvládania námietok a útokov

    A pozor! Máme pre vás pripravené scénky, modelové situácie, na základe ktorých budete mať možnosť sledovať, ako aplikovať predkladané informácie v praxi – načo slová, my si to priamo ukážeme!

Urobili sme pre vás všetko pre to, aby ste sa naučili dávať spätnú väzbu efektívne!

Obsah

Obsah je rozdelený do dvoch základných oblastí: Dávanie a Prijímanie spätnej väzby.

DÁVANIE SPÄTNEJ VÄZBY

 • Úvod do témy (2:49)
 • Význam dávania spätnej väzby (4:32)
 • Zásady dávania spätnej väzby (4:02)
 • Štruktúra poskytovania spätnej väzby – pár šikovných krokov, ktoré vám pomôžu v akejkoľvek situácii (16:20)
 • Najčastejšie chyby a ako sa im vyhnúť (10:15)
 • Radikálna otvorenosť a ďalšie formy podávania spätnej väzby (8:31) 
 • Typy ľudí z hľadiska prijímania spätnej väzby (12:55)
 • Zvládanie námietok a útokov (12:32)
 • Modelové situácie – ako aplikovať informácie v praxi a deväť  typov rôznych situácií: 1. Zamestnanec, ktorý sa vyhýba zodpovednosti 2. Typ manipulatívny, príliš urozprávaný, priateľský 3. Tichý, pasívny typ 4. Arogantný typ 5. Zvládanie námietok – odmeny 6. Zvládanie námietok – manipulatívny partner 7. Tichá arogancia 8. Hlučný typ 9. Spochybňovanie názoru (30:8)
 • Záver (1:01)

Charakteristiky kurzu

Rozsah: 1 hodina 42 minút

Jazyk: slovenský

Lektor: Ivana Miklovič

Lektorka, ktorá sa už viac ako šestnásť rokov zaoberá osobnostným rozvojom. Účastníci ju častokrát oceňujú za jej profesionalitu, prístup a odbornosť. Ivana je zároveň jednou z tých, ktorí smele otvárajú aj nepopulárne témy.

Ukončenie kurzu: : Certifikát o absolvovaní kurzu

Cena: 149,- EUR (vrátane DPH)

Hodnotenia a recenzie

5.0
Priemerné hodnotenie
3 Hodnotení
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Ako sa vám páčilo školenie? Podeľte sa o vaše postrehy!
Diana Puhovichova
Posted 5 mesiacov ago
Výborný kurz - spätná väzba

Skvele spracovanie kurzu. Dozvedela som sa zaujímavé informácie, ako poskytnúť spätnú väzbu. Kurz bol obohatený o cvičenia, ktoré som si počas kurzu robila, a preskúšala nové nadobudnuté informácie. Taktiež skvelo hodnotím modelové situácie, ktoré vedeli poukázať na riešenie problémových situácií a poukázaní, ako sa má v daných situáciách poskytnúť spätná väzba. Vrelo odporúčam každému. Palec hore 🙂

×
Preview Image
Radoslav Remak
Posted 8 mesiacov ago
Vyborne pretavene skolenie do online obsahu

Obsah skolenia mi maximalne vyhovoval. Na zaciatku som sa pytal, ako bude zabezpecena moznost reflexie, nacviku, no pocas skolenia som si potvrdil, ze sa myslelo na vsetko. Velmi vystizne pripraveny zaujimavy, fakticky a lahko porozumitelny obsah, malo slideov a maximalizovana interakcia lektorky v podobe videi, ktore nie su dlhe, s dostakom casu robit si poznamky. Vsetko podlozene prikladmi nie len na manazerskej urovni, ale aj beznej dennej operativy a zivota. Pacili sa mi chvile, kde ma ucastnik cas zastavit sa, pripravit si odpoved a realne si situaciu vyskusat (predpripravit), aby si nasledne overil, ci postupoval podla rad. Tu vidim ako dolezite, aby ucastnici takehoto online kurzu naozaj jednotlive vyzvy na cvicenia aj urobili, aby ziskali pridanu hodnotu v podobe konfrontacie a overenia svojho postupu voci odporucaniam. Cast s modelovymi situaciami bola velmi prinosna, ziva, vtahovala do deja. Prejav skolitelky je velmi prijemny, priamy, nestracal som pozornost. Odnasam si zo skolenia vela uzitocnych rad, nad ktorymi je dobre sa zamysliet pred tym, nez sa clovek rozhodne spatnu vazbu dat, ci uz na postupnost, strukturu, chyby, typy reakcii alebo namietok z druhej strany. Dakujem 🙂

×
Preview Image
Martin Stehura
Posted 8 mesiacov ago
Spokojnost

Skolenie splnilo moje ocakavania. Prijemna lektorka, prakticke case studies, s mnohymi sa bezne veduci pracovnik pocas svojej prace stretne. Ocenujem modelove situacie na zaver skolenia, ktore sumarizuju teoreticku cast v praxi. Hodnotim skolenie velmi pozitivne.

×
Preview Image
Zobraziť ďalšie hodnotenia
Ako sa vám páčilo školenie? Podeľte sa o vaše postrehy!
Nezakúpený
149€

Kurz obsahuje

 • 10 Lekcií
 • 9 Tém
 • Kurz certifikát o ukončení
Zadajte svoj e-mail a stiahnite si e-book:

Pre pokračovanie do svojho účtu sa prosím prihláste.